fbpx
Pubilkacni plan

Jak vytvořit publikační plán na sociální sítě? Stáhněte si předlohu

Naposledy aktualizováno: 25. Březen, 2018

Pracujete jako manažer sociálních sítí, snažíte se prorazit se svým blogem, nebo budujete úspěšný Instagram? Pak byste měli používat publikační plán. Protože pravidelné příspěvky jsou základ. Stáhněte si naší předlohu.

 

Ať tvoříte příspěvky na sociální sítě pouze pro svůj blog, nebo pro velkou firmu, publikační plán by měl tvořit každý, kdo se snaží své snahy v oblasti onlinu profesionalizovat. Pubikační plán umožní přemýšlet v delším horizontu, optimalizovat obsah, který publikujete a zpětně se stává pomocníkem při vyhodnocování jednotlivých kampaní. Blogerům pomůže s diciplínou a malé firmě k udržení směru v komunikaci.

Publikacni plan

 

Jak dopředu plánovat? 

Vytvořit publikační plán není nic náročného. Vytvoříte tabulku s dny v měsíci, do které naplánujete příspěvky. Záleží na projektu, někdo plánuje dopředu měsíc, jiní pouze týden. Plán byste měli ale tvořit pravidelně. Pokud se rozhodnete pro týdenní plánování, měli byste mít hotový plán vždy v neděli bez vyjímky. Pro freelancery je důležitá disciplína, tento jednoduchý systém vám k tomu může pomoci.

 

Uspořádejte si tabulku přehledně a prakticky

Velká část marketérů si vybarvuje barevně neděle či pondělí pro lepší orientaci v tabulce. Já volím neděle.

Pokud jste zběhlí v používání analytických nástrojů pro jednotlivé sociální sítě, do kolonek „médium” a „čas” si zaznamenáme u jednotlivých dnů nejvhodnější sociální síť a čas k publikování. To si můžeme připravit opět buďto na týden dopředu či na měsíc.

 

Pracujte kontinuálně, plánujte najednou

Do pole Text si zanesete text příspěvku tak, jak jej budete chtít publikovat na vybrané sociální sítě. Jedná-li se o příspěvek s obrázkem či videem, dáme odkaz na video/obrázek či název videa/obrázku (když ho nemáme online) do druhé kolonky.

Kolonka “Schváleno” je pro ty, kteří obsah na sociání sítě nechávají schválit nadřízeným. Ideální způsob, jak sdílet tabulku s dalšími členy týmu, je pracovat v google docs.

Ráda si zaznamenávám, či jsem příspěvek už naplánovala nebo ne. Většinou plánuji příspěvky na týden najednou, ačkoliv na plánu pracuji postupně.

 

Publikační plán PAGES (staženo 395× )

 

Publikační plán EXCEL (staženo 589× )