ethereum_web

Osobní Ethereum peněženka je absolutní nutnost

Naposledy aktualizováno: 23. listopadu, 2018

Ethereum je nejrozšířenější kryptoměnový ekosystém, na kterém se děje úplně všechno. Dříve nebo později budete vlastní ETH peněženku potřebovat, protože ty, co máte na burzách, rozhodně nestačí. Návod krok-za-krokem na založení plnohodnotné osobní ETH peněženky.

 

Tři důvody, proč mít vlastní osobní ETH peněženku

 

 1) Burzovní peněženky nevlastníte

 

Peněženky na burze nevlatníte, tzn., že pokud je někdo hackne, o svoje Ethereum na burze přijdete. Pokud máte vlastní peněženku a nikdo jiný kromě vás nezná přístupové klíče, nepřijdete o něj.

 

 2) Nákupy ICO

 

Většina ICO (Initial Coin Offering) dnes funguje na ETH blockchainu a za tokeny platíte Ethereem. Nové tokeny z ICO si pak musíte někam uložit a k tomu slouží osobní ETH peněženky, ke kterým vlastníte přístupové klíče.

 

Vzhledem k tomu, že se vám na vaší Ethereum peněženku tokeny zapíšou přímo, nemůžete posílat ethereum na nákup v ICO přímo z burzy, ale musíte mít založenou osobní peněženku, která ERC20 tokeny podporuje.

 

 3) Airdropy

 

Spousta projektů rozdává tokeny zadarmo, nebo za jednoduché úkoly, jako je například sdílení příspěvku na Facebooku. Pro získání tokenů ale musíte mít peněženku, kam tokeny pošlou. Protože přes 90 % všech projektů dnes zakládá svoje tokeny v Ethereum ekosystému, stačí vám ETH peněženka na většinu z nich.

 

  1. Založení MyEtherWallet peněženky

 

Nejjednodušší cesta je (pokud nemáte Ledger Wallet) přes web MyEtherWallet.

 

  1. Otevřete si stránku MyEtherWallet a hned na úvodní stránku uvidíte následující. Vyplňte do kolonky heslo, kterým chcete svojí peněženku odemykat a klikněte na Create New Wallet.

 

signals1

 

2. Uložte si svůj Keystore File. Klikněte na Download Keystore File (UTC / JSON) a soubor si uložte někam, kde ho dobře najdete. Pak klikněte na I understand. Continue.

 

signals2

 

3. Uložte si svůj Private Key. To je klíč, kterým se budete do peněženky přihlašovat. Raději si ho i vytiskněte, ať o něj nepřijdete! Bez něj se do peněženky už nikdy nedostanete. Po uložení kódu klikněte na Save Your Address.

 

signals3

 

4. Otevřete svojí peněženku. V následujícím okně klikněte ve výběru na Private Key, vložte zkopírovaný kód a klikněte na Unlock.

 

signals4

 

5. Voilá! Vítejte ve svojí první Ethereum peněžence! Pod položkou Your Address je adresa vaší peněženky, kterou budete potřebat jak pro přeposlání ETH z burzy do peněženky, tak na přijetí tokenů z ICO a z airdropů.

 

 

One Comments

Napsat komentář


0 Shares
Tweet
Share
Share