setrete casem fiverr

Šetřete časem: Seminárky, grafika nebo rešerše za pět dolarů

Víte o tom, že po celém světě existují lidé, kteří pro vás udělají online cokoliv a budou za to chtít maximálně deset dolarů? Já ano a vím, jak je najít. V článku vám ukážu, jak jsem našel dodavatele grafiky, rešerší, překladů a kreativního psaní, kteří pro mne pracují za 5 dolarů (na úkol). A také se dozvíte to nejlepší – jak si je můžete najmout taky.

 

Online seženete experty úplně na všechno

 

Když jsem poprvé četl čtyřhodinový pracovní týden od Tima Ferisse, tak jsem kapitolu, kde mluví o virtuálních asistentech, úplně přeskočil. Představa, že budu mít někoho na druhém konci světa, který pro mě dělá vše od grafických návrhů až po rezervaci lístků na koncert, mi přišla natolik vzdálená, že jsem nad tím vůbec nepřemýšlel.

 

Zahlcení úkoly, které dělat nemusíte, a hlavně NECHCETE

 

Jenže jak šel čas a já začal připravovat svoje první miniprojekty, zjistil jsem, že mi velkou porci času zabírají úkoly, které za mě může dost dobře udělat někdo jiný. A dost možná i mnohem lépe. Tak jsem začal hledat.

 

lukas moc ukolu
Připadal jsem si nějak takhle

 

Existuje spousta serverů, kde můžete najít dodavatele mikroslužeb, ale naprosto nejlepší, na který jsem narazil (a že jsem vyzkoušel i jiné), je Fiverr. Tisíce potencionálních dodavatelů tam čeká na vaší poptávku a ceny opravdu začínají na pěti dolarech.

 

fiverr logo

 

Potřebujete napsat seminární práci do školy? Sháníte profesionální logo pro váš nový start-up? Nebo se vám zrovna nechce psát článek, za který jste ale už dostali zaplaceno? Na Fiverru vám pomůžou. A rádi.

 

 

Co vše můžete na Fiverr sehnat za pár babek

 

V podstatě úplně všechno, co se dá doručit přes internet.

 

Nejčastěji nakupované gigy (úkoly):

 

Jak vybrat správného dodavatele

 

fiverr dodavatel

 

Na čem záleží úplně nejvíc je množství recenzí, splněných úkolů a to, jestli se vám jeho práce líbí. Dodavatel, který má 1000 hodnocení a 20 ukázek jeho práce uvedené veřejně v profilu, bude rozhodně lepší než ten, který má za posledního půl roku pouze 5 objednávek. Ale pozor! Ne vždy je počet hodnocení ukázka kvality – vždy žádejte o další ukázky.

 

Žádejte o ukázku z tvorby

 

Pokud hledáte dodavatele grafiky, není nic jednoduššího, než si prohlédnout jejich předchozí práci. Složitější je to u řešerší nebo kreativního psaní, proto doporučuji vždy požádat o ukázku z tvorby autora. Většina takových spisovatelů má i vlastní knihy nebo ebooky na Amazonu, můžete je poprosit o odkazy a podívat se, jak si na Amazonu stojí.

 

Zkoušejte

 

Určitě nechcete na každý malý úkol hledat nového dodavatele. Udělejte to jako já a najděte si ty, kteří vám vyhovují a pracujte s nimi opakovaně. Po určité době jsem našel svoje favority. Chce to jen zkoušet.

 

Jak zadat vypracování úkolu

 

Dostatečně specifikujte detaily

fiverr specifikace
Jak jsem zadával logo Puffinos

 

Na tom, jak kvalitně zadáte práci, stojí a padá kvalita výsledného produktu. Mně se už jedno zadání zpackat podařilo a zaplatil jsem dodavateli za bezcennou databázi, protože jsem nevytyčil dostatečně jasně kritéria pro hledané subjekty.

 

Dejte si proto dostatek času na to, abyste jasně specifikovali zadání a předeším popište, jak má podle vás vypadat výsledek. Například když zadáváte výrobu designu loga, dejte designérovi vědět, kde všude budete logo používat.

 

Nebojte se být nespokojení

 

fiverr revize
Jak jsem žádal o revizi e-booku

 

Většina dodavatelů nabízí určitý počet bezpatných revizí. Já běžně vracím opoznámkovaný produkt k přepracování, i když se mi první verze líbí. Většinou je druhý výsledek ještě lepší.

 

Nebojte se o svoje peníze

Dodavatel nedostane peníze, dokud není dodávka hotová a nepotvrdíte, že jste s výsledkem spokojení.

 

Příklady úkolů, které jsem zadal dodavatelům na Fiverr

 

1) Obal na knihu za 5 dolarů

Šetřete časem: Seminárky, grafika nebo rešerše za pět dolarů
Doručené obaly

 

Knihu jsme sice ještě nevydali, obal ale máme špičkový. Autorce trvala výroba přesně 3 dny a za 5 dolarů jsme dostali dva profesionální obaly na knihu, přičemž na pozadí použila mnou vybrané fotografie z fotobanky (fotku platila autorka).

 

 

2) Logo za 10 dolarů

logo fiverr
Doručené finální logo

 

Potřebovali jsme logo pro náš nový produkt – sluneční brýle. Za 10 dolarů jsme dostali 3 návrhy, z nichž jsme si jeden vybrali. Výsledek byl balíček vektorové grafiky s logem v různých barevných variantách. Jak logo funguje na našich brýlích můžete zjistit tady.

 

 

3) Design ebooku za 5 dolarů

e-book design fiverr
Doručený design e-booku

 

Jako vstupní data jsem poslal pouze soubor s hotovým textem. Zadání bylo jednoduché – převést můj text na čitelné PDF, které budu moci vystavit online. Žádal jsem dohromady o dvě revize a celý proces trval tři dny.

 

 

4) Překlad e-mailu z angličtiny do italštiny za 6 dolarů

screenshot email fiverr translation
Doručený překlad

 

Na Fiverr najdete předkladatele snad pro všechny kombinace jazyků, které vás napadnou. Tentokrát jsem potřeboval rychlý servis, tak jsem našel slečnu, která mi přeložila e-mail (132 slov) do italštiny za dvě hodiny od objednání.

 

 

5) Nalezení 30 kvalitních firemních kontaktů na firmy, které by mohly mít zájem o naše služby

excel fiverr research
Doručený excel

 

Trvalo to zhruba tři dny a dvě revize, ale nakonec dodavatel zaslal poměrně kvalitní databázi o 30 firemních kontaktech v zemi, kde se ani nemluví anglicky.

 

 

Přečtěte si naše další články