Recenze Twisto

Twisto – recenze od běžného uživatele + BONUS 300 Kč

Naposledy aktualizováno: 30. Listopad, 2018

Twisto je česká revoluce v každodenním placení, která nabízí slevy na nákupy, odkládání plateb a třeba i vyřizování reklamací na e-shopech. S Twistem máte přehled o svých útratách a nemusíte při on-line platbách zadávat čísla své platební karty. Já používám Twisto aktivně déle než rok a jsem s ním maximálně spokojený. Zaujalo vás Twisto? Pojďme společně zjistit, jestli je to služba vhodná právě pro vás.

 

Služba nabízí tři tarify: Online (0,-), Standard (49,-) a Premium (99,-) měsíčně. Pokud je nějaká funkce dostupná jen v placeném tarifu, příslušně to v článku uvádím. Na konci naleznete ucelený přehled, co je v jednotlivých tarifech dispozici.

 

Pokud se rozhodnete si Twisto pořídit, mohu vám nabídnout 300 Kč bonus, který dostanete na svůj Twisto účet po úspěšné registraci. Stačí použít promo kód POWEROFDOING. Jak na registraci se dozvíte na konci článku.

 

Nakupování s Twistem – jak to funguje

 

Twisto si můžete představit jako chytrou elektronickou peněženku, kterou nemusíte předem nabíjet. Vše, co během měsíce utratíte, pak zaplatíte Twistu najednou. Buď převodem, nebo platební kartou. Kromě plateb on-line a v obchodech za vás Twisto zaplatí také faktury, které jim přepošlete na e-mail.

 

Twisto platební aplikace

 

Nakupování s Twistem se vyplatí nejen kvůli přehlednosti, které přináší měsíční vyúčtování, ale také kvůli cashbackům a slevám, které máte k dispozici. Bonusy jako cestovní pojištění pro celý svět a 3 % sleva na zahraniční transakce s Premium účtem je už třešnička na dortu. Navíc máte k dispozici webovou a mobilní aplikaci, takže máte na každém kroku přehled o svých financích.

 

Novinka od prosince 2018: Nově můžete společné platby rozdělit mezi sebe a kamarády, podle toho, kdo vám kolik dluží. Co je nejlepší, kamarádi ani nemusí mít Twisto.

 

Twistu zaplatíte později

 

Všechny svoje útraty s Twistem splácíte jednou měsíčně. Nezáleží přitom, jestli platíte on-line nebo v obchodech, na začátku nového měsíce vždy dostanete vyúčtování s útratami rozepsanými podle jednotlivých položek.

 

Vzhled aplikace Twisto
Vzhled webové verze Twisto

 

Nákupy se počítají vždy od prvního dne měsíci do konce měsíce a splatnost celkové útraty je 14 dní. Pokud jste utráceli například v listopadu, musíte Twistu vše zaplatit do 15. prosince.

 

Pokud se stane, že nemáte dostatek peněz na zaplacení, nebo prostě jen potřebujete vyjít s výplatou, Twisto vám umožní si splátku odložit. Platíte poplatek za odložení každé stokoruny, takže čím více se vám pořadí splatit, tím méně za odložení zaplatíte. Pro představu: odložení částky 6 320 Kč o jeden měsíc vás vyjde na 252 Kč.

 

Pokud si zapomenete platbu odložit a nezaplatí vyúčtování, čekají vás poplatky z prodlení. Twisto se vám ale připomíná tolikrát, že se vám to rozhodně nestane.

 

Twisto vás nenechá utratit více, neži si můžete dovolit

 

Twisto má chytrý systém vyhodnocování bonity klientů. Technicky vám půjčují peníze, takže si vás pomocí automatizovaných procesů prověřují.

 

Do začátku dostanete měsíční limit na útraty 5000 Kč a postupně vám naroste až do výše vašeho průměrného měsíčního příjmu. Rychlost, s jakou vám Twisto limit zvyšuje, záleží především na vás a vaší platební morálce. Pokud splácíte vyúčtování včas, dostanete se na výši měsíčního příjmu během pár měsíců.

 

Pokud si i poté budete potřebovat měsíční limit navýšit, je to možné. Já jsem například potřeboval navýšit limit, protože jsem měsíc v kuse využíval slevy 4 % na rezervace hotelů přes Booking.com. V polovině měsíce jsem se ale dostal na svůj dosavadní limit (25 000 Kč) a po krátké komunikaci s týmem Twisto mi limit zvýšili na 30 000 Kč.

  

Konec otravnému placení faktur – Twisto Snap to udělá za vás

 

Také nemáte rádi večery, kdy si musíte sednout k internetovému bankovnictví a ručně platit faktury, které vám přišly poštou nebo do e-mailu? (Kdy se banky naučí používat QR kódy 😅)

 

Twisto Snap

 

Tak s tím můžete přestat, protože Twisto zaplatí faktury za vás. Papírové faktury stačí nafotit do mobilní aplikace, elektronické přeposlat na jejich e-mail. Běžně platí faktury několik dní před datem splatnosti, pokud je ale potřebujete zaplatit ihned, stačí to připsat do poznámky.

 

Za tuto službu zaplatíte 0,- až 10,- za fakturu podle toho, jaký používáte tarif.

 

Plaťte v e-shopech jen pomocí e-mailu a bez registrace

 

Pokud má e-shop implementované platby pomocí Twisto, stačí při nákupu zadat e-mail, kterým jste se u Twista registrovali. Platba se provede automaticky a je schválená do jedné sekundy. Platby jsou tak rychlejší a hlavně bezpečnější, protože nikam nezadáváte svojí platební kartu a na e-shopu se nemusíte ani registrovat.

 

Jak vypadá aplikace (moje útraty + cashbacky + zobrazení nákupu na e-shopu):

Twisto aplikace Android

 

Mezi největší e-shopy používající Twisto patří například Alza, Rohlík.cz, Slevomat, Dáme jídlo nebo Mironet. Kompletní seznam napojených e-shopů najdete tady. Twisto za vás také může vyřizovat reklamace a vrácení zboží, pokud o to požádáte.

 

S Twistem platím na e-shopech poměrně často a líbí se mi, že si přímo v aplikaci můžu zobrazit, co jsem si objednal. Twisto také posílá informace o tom, jestli e-shop už zboží odeslal.

 

TIP: Pokud nemá e-shop napojení na Twisto, i tak s ním můžete zaplatit. Vyberte si platbu převodem a fakturu zašlete na plati@twisto.cz

 

Twisto vám vrátí procenta z nákupů ve formě cashbacku

 

Twisto nabízí slevy do různých internetových obchodů formou cashbacku, vrátí vám tedy určité procento zaplacené částky jako kredity na Twisto účet. Cashback je ve spolupráci s Plnapenezenka.cz.

 

Momentálně je 45 obchodů, kde můžete slevu uplatnit, uvádím ty nejzajímavější:

 • Zoot 1 %
 • cz 2,5 %
 • Booking až 4 %
 • Notino až 5 %
 • Aliexpress až 4,5 %
 • com 1,5 %
 • Max až 5 %,

 

Twisto přehled partnerů
Ukázka obchodů, kde dostanete cashback

 

S Twisto Split si rozdělíte útratu s přáteli

 

Chodíte občas s přáteli do restaurace nebo do hospody na pivo? Pokud ano, určitě znáte tu situaci, kdy každý tahá z kapsy drobné a počítá se, kdo co zaplatí. Tak s Twistem už se při placení nemusíte trápit. Jeden z vás (třeba vy) zaplatí celý účet a v aplikaci ho rozdělí mezi všechny kamarády. Jak?

 

Twisto split - rozdělení útraty s přáteli

 

Stačí u dané platby kliknout na ‚‚Splitnout útratu’’ a vybrat kamarády, s kterými se chcete rozdělit. Ti, co mají účet u Twista, na něm uvidí rozdělenou platbu okamžitě. Ostatním přijdou na e-mail nebo mobilní telefon instrukce, jak vám mají zaplatit.

 

Twisto jak si splitnout útratu

 

Platební karta a platební náramek

 

V rámci placených tarifů (49,- nebo 99,- měsíčně) dostanete zdarma platební kartu a platební náramek, který funguje stejně jako karta. Kartu i náramek můžete používat pro platbu v kamenných obchodech, ale na internetu zaplatíte jen kartou. Twisto karta nefunguje pro výběry peněz z bankomatu.

 

Twisto platební karta

 

Pokaždé, když s nimi zaplatíte, přijde vám do mobilní aplikace notifikace. Funguje to okamžitě, takže já si takto kontroluji, jestli mi obchodník strhl správnou částku.

 

Náramek je vyrobený ze silikonu, je voděodolný a nemusí se nabíjet. Je v něm v podstatě jen miniaturní platební karta s NFC čipem, takže platíte přiložením náramku na platební terminál. Já sám ho nárámek moc nepoužívám, nosím Fitbit a při placení se mi ne vždy dařilo náramek správně přiložit a musel jsem to zkoušet několikrát. Taky si dejte pozor při vybalování náramku, abyste si ho náhodou neprostřihli nůžkami (nebudu říkat, komu se to stalo 😅).

 

Cashback s kartou Mastercard Priceless Specials

 

Znáte věrnostní program karet Mastercard? Protože Twisto je platební karta vydaná společností Mastercard, můžete si ji do programu zdarma zařadit. Twisto je jediná služba ze všech konkurentů, která je vydaná v ČR. Ostatní karty jako je Revolut nebo Curve do Mastercard Priceless Specials nenahrajete.

 

Priceless Specials nabízí vlastní cashback u desítky českých obchodníků a také slevové kupony. Čím více transakcí provedete a čím více peněz utratíte, tím větší výhody dostanete.

 

Twisto náramek a platební terminál

 

Cestovní pojištění v rámci tarifu Premium

 

Cestovní pojištění je pro mě jedním z důvodů, proč si platím nejdražší tarif (99,- měsíčně). Hodně s manželkou cestujeme, několik měsíců v roce trávíme v zahraničí a cestovní pojištění pro nás byla vždy finanční zátěž.

 

V rámci tarifu Premium máte automaticky nárok na cestovní pojištění od české pojišťovny UNIQA, které pokrývá celý svět a je platné 365 dní v roce.

 

Twisto cestovní pojištění

 

Pojištění se vztahuje nejen na držitele karty, ale na celou rodinu. Jmenovitě na manžela/manželku, druha/družku a jejich děti do 18 let věku, maximálně však 6 osob. Každá osoba je kryta zvlášť do výše limitů:

 

 • Léčebné výlohy 3 000 000 Kč
 • Zubní ošetření 3 000 000 Kč
 • Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč
 • Pojištění zimních sportů

 

Přehled jednotlivých tarifů a co nabízejí

 

Co Twisto nabízí zdarma – tarif Twisto Online

 • Online platby
 • Twisto Snap: 10 Kč za transakci
 • Splatnost vyúčtování do 15. dne dalšího měsíce
 • Možnost odložení splatnosti i měsíc
 • Cashback z on-line nákupů

 

Twisto Standard účet (49 Kč za měsíc) – co nabízí navíc

 • První tři měsíce zdarma
 • Vše jako v Twisto Online
 • Twisto Snap: 5 Kč za transakci
 • Twisto platební karta + platební náramek
 • Cashback s programem MasterCard Priceless Specials

 

Twisto premium účet (99 Kč za měsíc) – co nabízí navíc

 • První tři měsíce zdarma
 • Vše jako v tarifu Standard
 • Twisto Snap: zdarma
 • Cestovní pojištění pro celou rodinu
 • Transakce v zahraniční měně o 3 % levnější

 

Twisto kurz zahraniční měna

 

Založení účtu

 

Zlákal jsem vás na Twisto? Založte si účet. Připravte si kopie vašich dokladů totožnosti (občanského průkazu) a výpis z jakéhokoliv bankovního účtu, kde je uvedena vaše jméno a adresa.

 

Získat bonus 300 Kč

 

Abyste získali 300 Kč bonus za registraci, použijte promo kód POWEROFDOING. Po úspěšné registraci se vám kredity připíšou na účet a můžete je uplatnit na svoje nákupy. 🙂

 

 

Shrnutí
Datum recenze
Služba
Twisto
Hodnocení
51star1star1star1star1star