Cashback portál Tipli - jak ušetřit na internetu

Recenze cashback portálu Tipli.cz – získejte zpět peníze z vašich nákupů

Naposledy aktualizováno: 12. února, 2019

Co si běžně kupujete na internetu? Pokud jste jako my, tak nejspíše všechno. Elektroniku, oblečení, potraviny, doplňky do bytu ale i letenky, pobyty a ubytování na cestách. A věděli jste, že to vše můžete kupovat permanentně se slevou až 33 % (průměrně cca 5 %)?

Jediné, co musíte pro vrácení části peněz z nákupu udělat, je registrovat se na cashbackovém portálu a sbírání odměn může začít.

Já mám osobně zkušenost především s Tipli.cz, který považuji za nejlepší cashback portál v ČR.

Proč nejlepší? Nabídka obchodů, kde nakoupíte se slevou, je u Tipli jedna z nejširších (téměř 1000) a odměny vyplácí od 1 Kč, přičemž peníze vám dorazí na účet během několika dnů. Přidejte špičkovou uživatelskou podporu, doplněk do prohlížeče a není o čem pochybovat.

Co je to cashback

Cashback je forma slevy, kterou Tipli připisuje na váš účet. Připsané odměny si můžete nechat kdykoliv vyplatit na bankovní účet (od 1 Kč).

Jak funguje cashback portál? Portál má smlouvu s obchodníky o provizi ze zprostředkování prodeje. Pokud přes Tipli nakoupíte, dostane za vás portál odměnu ve výši určitého procenta z objednávky a podělí se o ní s vámi. Jednoduché, že?

Tipli doplněk do prohlížeče
Tipli doplněk do prohlížeče

Co je to Tipli

Tipli je český internetový portál, který vrací uživatelům část peněz z nákupů. Tipli nabízí až 33 % cashback na více jak 990 internetových obchodech. Registrace nic nestojí a hned na začátku dostanete od Tipli až 120 Kč jako uvítací dárek.

Tipli.cz úvodní stránka
Hlavní stránka cashback portálu Tipli

 

S Tipli jednoduše nakupujete na internetu levněji. K tomu pomáhá také doplněk do internetového prohlížeče, který vás upozorní na možnost uplatnění cashbacku a zobrazí vám aktuální slevové kupony daného obchodníka.

Jak nákup přes Tipli funguje

Představte si, že máte v plánu si pořídit televizi z Datartu. Televize stojí 10 000 Kč, ale vy víte, že Tipli vám nabízí 1,7 % cashback (170 Kč), pokud nakoupíte přes jejich odkaz.

Nákup je jednoduchý, stačí se přihlásit do účtu Tipli a kliknout na logo Datartu, to vás přesměruje zpět na web Datartu a už můžete nakupovat jako obvykle. Po dokončení objednávky se ve vašem účtu Tipli objeví 170 Kč.

1 minuta práce = úspora 170 Kč na televizi, to je dobré ne? 🙂

Nákup ve čtyřech krocích:

 • Registrace

Registrace je zdarma a trvá jen pár minut. Buď se registrujete klasicky pomocí e-mailu, nebo můžete použít tlačítko pro registraci pomocí Facebook nebo google.

Registrace na tipli

 • Výběr obchodu

Na stránkách Tipli použijte v horní části vyhledávací pole a najděte obchod, v kterém chcete nakupovat. Pokud obchod nenajdete, nenabízí cashback. V takovém případě doporučuji podívat se po podobném obchodě se stejným zbožím, který cashback nabízí. Zatím jsem vždy našel náhradu a ušetřil díky cashbacku.

 

Tipli výběr obchodu
Vyhledání obchodu

 

 • Detaily obchodu

Po rozkliknutí obchodu uvidíte vše, co by vás mohlo zajímat. Výši cashbacku, aktuální akce a podmínky obchodu. Stává se, že obchody mívají pro různé kategorie zboží různé výše odměn, nebo některé kategorie úplně vylučují.

 • Proklik skrze oranžové tlačítko

Pokud nemáte nainstalovaný doplněk do prohlížeče, který tuto část ještě více usnadňuje, stačí použít oranžové tlačítko v detailu obchodu. To vás přesměruje na stránky obchodu a už můžete nakoupit jako obvykle. S jediným rozdílem – za nákup dostanete odměnu, která se později objeví na vašem Tipli účtu.

Tipli oranžové tlačítko na proklik
Tipli oranžové tlačítko na proklik

Bonusy, díky kterým ušetříte více

Odměny za nákupy nejsou jediný způsob, jak na Tipli získat peníze. Portál nabízí několik jednorázových odměn, exkluzivní slevové kupony a 150 Kč za doporučení kamarádů.

 • 100 Kč bonus k registraci

Ihned při registraci obdržíte 100 Kč, které si můžete vyplatit, jakmile dosáhnete alespoň 100 Kč nepotvrzených odměn. Při průměrné odměně 5 % z nákupu potřebujete utratit 2000 Kč, abyste si mohli vyplatit celých 200 Kč (100 Kč vstupní bonus a 100 Kč odměny z nákupů).

 • 20 Kč za nainstalování doplňku do prohlížeče

Tipli má šikovný doplněk do prohlížeče, který vás při brouzdání po internetu upozorní, pokud nějaký e-shop nabízí cashback. Jako bonus si můžete zobrazit všechny dostupné slevové kupony. Za stažení a aktivaci doplňku navíc dostanete 20 Kč.

 • Více procent díky Zlatému účtu

Zlatý účet znamená vyšší % odměn. Zlatý účet si nemůžete koupit, ale během roku je hned několik příležitostí, kdy ho můžete získat. Tipli totiž o Zlaté účty pořádá soutěže.

Zlatý účet také můžete dostat za propagaci. Pokud máte úspěšný blog, Youtube nebo Instagram, určitě zkuste do Tipli napsat.

 • Slevové kupony

Kromě cashbacku nabízí Tipli slevové kupony. Ty mohou být opravdu zajímavé, nezřídka vídám až 80 % slevy, exkluzivně pro uživatele Tipli.

 • Bonus 150 Kč za doporučení kamaráda

Máte známé nebo kamarády, kteří by mohli mít o Tipli zájem? Pokud se registrují přes váš odkaz, dostanete za ně 150 Kč až do výše 4500 Kč (30 registrací).

 

Výplata ušetřených peněz od jedné koruny

Jakmile máte na účtu potvrzených alespoň 100 Kč v odměnách, můžete si peníze zaslat na bankovní účet. Tipli si následně nechává 3 pracovní dny na ověření žádosti o výplatu a po ověření peníze okamžitě odesílá.

 

Kolik se dá s Tipli ušetřit?

Při našem týdenním výletu do Maroka jsme si rezervovali pět různých ubytování přes Booking.com. Tipli nám z každého . ubytování vrátilo 2,93 %. Ubytování nás vyšla na 4 400 Kč a Tipli nám ušetřilo 114 Kč. Celková ušetřená částka je o něco menší než 2,93 %, protože se slevy počítají z cen bez DPH a při placení na místě hrají roli kurzové rozdíly.

 

Tipli potvrzení odměny
Odměny za nákupy přes Tipli

 

14denní roadtrip po Islandu byl o dost dražší a s tím přišly také větší odměny.  Z 23 000 Kč utracených za ubytování přes Booking.com (celkově jsme utratili 2x tolik, ale přes cashback jsme rezervovali jen polovinu, hlupáci!) jsme ušetřili krásných 670 Kč.

Jaké internetové obchody na Tipli najdete (+ cashbacky)

Tipli má více jak 990 partnerských obchodů, takže není v mých silách, abych vypsal všechny. Ukážu vám ale ty nejzajímavější a nejpoužívanější.

 • Elektronika: Datart (až 1,7 %), Euronics (až 3,5 %), Okay (až 3 %)
 • Online nákupní centra: Mall.cz, Kasa.cz (až 4 %)
 • Oblečení: About You (až 12,5 %), Zoot (0,5 %), Bonprix (4,5 %)
 • Obuv: eobuv.cz (3 %), Deichmann (4 %)
 • Sport: Sportisimo (2,5 %), Hervis (2,5 %)
 • Kosmetika: Vivantis (až 10 %), Notino (až 5 %),  Yves Rocher (2,5 %)
 • Ubytování: Booking (až 4 %)
 • Fotovideo: Fotoškoda (až 5 %)
 • Lékárny: Dr. Max (až 5 %), Pilulka (až 5 %)
 • Knihy: Knihy Dobrovký (2,5 %)
 • Letenky: Kiwi.com (1,5 %)
 • Pojištění: Pojisteni.cz (až 25 %), Česká pojišťovna (5 %)

Mezi dalšími najdete například: Aliexpress (až 10 %), Alza, eBay, Sconto, Sushitime…

Jak si ulehčit vyhledávání obchodů na Tipli.cz

TIP: Jak si ulehčit vyhledávání obchodů na Tipli.cz – Pokud se vám zdá vyhledávání nepřehledné, můžete si vytvořit seznam oblíbených obchodů, které se objeví vždy na první stránce. Stačí v detailu obchodu kliknout vpravo nahoře na červené srdíčko.

Doplněk do prohlížeče

Doplněk do prohlížeče si můžete stáhnout pro Google Chrome a Mozilla Firefox.

Tematické akce

Na speciální stránce na Tipli najdete akce, které se váží k aktuálnímu datu nebo události.

Nejen, že vám Tipli poradí, co třeba pořídit na Valentýna, ale ještě vám poví, kde zboží zakoupit a domluví speciální akci s několika obchodníky.

Kromě toho pořádá Tipli soutěže, kde můžete vyhrát různé ceny.

Tématická akce na valentýna Tipli
Tematická akce na Valentýna

Uživatelská podpora a řešení problémů s Tipli

Tipli má uživatelskou podporu na jedničku. Každý den sedí v kancelářích Tipli opravdoví lidé a řeší problémy uživatelů. Zpožděná výplata? Nepropsaná provize? Opravdu stačí do Tipli napsat.

 

Co když se vám nepřičte provize?

Občas se stane, že systémy nezafungují. Ve většině případů jde o technickou chybu a Tipli takové případy řeší zpravidla připsáním ruční bonusové odměny. Pro reklamaci nepropsaných odměn doporučuji pročíst si napřed tuto stránku, kde najdete řadu tipů přímo z dílny Tipli.

Obecně platí, že doba propsání provize do systému od chvíle nákupu může být dlouhá až 48 hodin.

 

Tipli nepotvrzená odměna
Nepotvrzená odměna

Nakoupil jsem před třemi týdny a provize je pořád nepotvrzená, co s tím?

Od objednání zboží může uběhnout až 70 dní, než si budete moci provizi nechat vyplatit. Nemůže za to Tipli, ale obchod, kde jste nakupovali. Většinou jde o zákonné lhůty, během kterých máte právo zboží vrátit. V případě ubytování zase nedostanete připsanou odměnu dříve, než po absolvování pobytu.

Obchodníci se tak chrání proti případné ztrátě, kdybyste zboží přinesli zpátky, nebo pobyt zrušili. Provize by vám totiž zůstala.

Je Tipli podvod?

Při hledání uživatelských recenzí na internetu jsem objevil jeden téměř až nenávistný příspěvek, který se v menších obměnách objevil na větším množství internetových fór a pod diskuzemi, kde se lidé ptali na Tipli.

I když pisatel tvrdí, že Tipli je banda podvodníků, rozhodně to není pravda. Abych řekl pravdu, viděl bych to spíše na konkurenční boj. Cashback portálů je na totiž českém internetu více a bojují o stejné zákazníky.

 

Tipli recenze
Tipli není podvod

Celkové hodnocení 

Největší výhodou jsou vysoká procenta cashback odměn (až 33  %) a obrovské množství obchodů. Více jak 783 tisíc uživatelů dokazuje, že je Tipli solidní zavedený projekt. Na odměnách lidé nasbírali už přes 70 milionů korun.

Registrovat na Tipli se 100 Kč bonusem

Výborným plusem je vyplácení odměn už od 1 Kč. Nemusíte tak čekat dlouhé měsíce, než nasbíráte potřebnou minimální částku. S Tipli si můžete vyplácet peníze klidně po desetikorunách.

Kladně hodnotím také uživatelskou podporu, která je opravdu na vysoké úrovni.

Shrnutí
Datum recenze
Služba
cashback portál Tipli.cz
Hodnocení
51star1star1star1star1star