15 českých cestovatelských blogů, které sledovat v roce 2019

Naposledy aktualizováno: 9. března, 2019

Ať už sháníte inspiraci na netradiční výlety, zajímá vás, jak ušetřit při cestování, či byste se chtěli podívat, na kolik vyjde výlet v cizích zemích, odpověď najdete na webových stránkách cestovatelů. Zeptali jsme se tisíce lidí, které české cestovatelské blogy je inspirují nejvíce, a tady je výsledek!

 

1) Lucka a Lukáš z Loudavým krokem

 

nejlepsi cestovatelsky blogy 2019 Loudavym krokem
Blog Loudavým krokem

 

Tohle nás samozřejmě těší nejvíc, že náš blog zazníval téměř nejčastěji (no, nejspíš, abyste nás potěšili, ale stejně!). Trochu jsem se bála ho sem zařadit, že nás ukamenujete, ale po vašich zprávách tu je (a přece ho nebudeme zapírat!).

 

Na Loudavým krokem jsme pro vás za loňský rok napsali desítky blogů a každý měsíc jej navštíví kolem 10-12 tisíc lidí. Vážíme si toho a doufáme, že se s každým příspěvkem budeme zlepšovat.

 

Co na Loudavým krokem najdete?

 

Cestovní itineráře a detailní rozpočty, které ukazují, kolik nás jednotlivé cesty stály. Najdete u nás také reportáže, tipy na vybavení pod stan, na dálkovou cyklistiku i na klasické dovolené.

 

Na kolik vyjde Island
Na kolik vyjde Island

 

Procestovali jsme velkou část Evropy na elektrokolech, byli jsme v Ugandě i Maroku, tři měsíce jsme cestovali po Kanadě (kde jsme rok i žili) a USA, navštívili jsme Aljašku a kempovali dva týdny na Havaji. Na blogu najdete tipy na výlety po Česku i víkendy v Evropě.

 

V roce 2019 už budeme jen fulltime cestovat, takže se můžete určitě těšit na další články!

 

Odkazy:

 

2) Honza z Cestování s fotografem

 

Cestování s fotografem blog
Honzy blog – Cestování s fotografem

 

Jeden z mých nejoblíbenějších blogů na Itálii. Honza má nejen nádherné fotky, ale v jeho příspěvcích najdete cenné rady, ať už vyrážíte na lyže nebo se chystáte v létě lézt po Dolomitech. Na jeho blogu najdete tipy na Portugalsko, Itálii, Rakousko, Španělsko, Dubaj, Washington, Floridu, ale i třeba Thajsko.

 

Odkazy

 

3) Markéta a Michal z Eagles na cestách

 

Dumpster Diving - Eagles na cestách
Dumpster Diving – Eagles na cestách

 

Markéta s Michalem spolu procestovali v obytném autě, které pojmenovali Vítek, 22 zemí. Pro mě je legendární jejich článek o Dumpster Divingu v Norsku. Neznám moc lidí, kteří by se k tomuto tématu v Česku veřejně vyjadřovali (i když vím o lidech, kteří to v Norsku provozovali).

 

A co je Dumpster Diving?

Jedná se prakticky o vybírání supermarketových popelnic, kam se vyhazuje jídlo, které není esteticky vhodné, je prošlé (ale nic mu často není), nebo má pokažený obal. Díky dumpster divingu dokázali žít v Norsku téměř zadarmo.  Více si přečtěte u nich na blogu.

 

Odkazy

 

4) Anetka z Ejnets

 

Anetka z ejnets.com

 

Anetka už je sice zpátky v Evropě, ale ještě nedávno cestovala po Jižní Americe a psala o tom na svůj blog. Pokud se chystáte do Bolívie, Chile nebo Peru, měli byste se k ní podívat. Obzvlášť, pokud plánujete vyrazit na Machu Picchu a nechcete, aby vás to stálo majlant.

 

Na jejím blogu se ale dozvíte i o tom, jaké to je dělat dobrovolníka v Peru. Navíc, Anetka žila také rok v Portugalsku, takže pokud se chystáte do Lisabonu, najdete u ní zdroj těch nejlepších informací.

 

Odkazy

 

5) Radka s Ivarem z Realcamplife

 

Realcamplife blog o kempování
Realcamplife blog o kempování

 

Radka s Ivarem žijí v norském Trondheimu, kde pracují jako osobní asistenti pro zdravotně postižené. Oba dva rádi cestují, a jak název jejich blogu napovídá, nejraději pod stan. Patří k těm bláznům, kteří vyrazili stanovat i na Island.

 

Na jejich blogu se dozvíte o životě v Norsku, například, jaké jsou tam Vánoce a o posedlosti Norů českou Popelkou, nebo o sběru jahod. Poradí vám, jak na Omán bez cestovky nebo kam zamířit v Irsku, pokud milujete Hry o trůny.

 

Odkazy

 

6) Bára alias Fijalka

 

Fijalka -blog o cestovani
www.fijalka.cz

 

Báry blog jsem objevila nedávno a patří k těm, které obsahují nejen skvělé informace, ale je i výborně strukturovaný a má nádherné fotky.

 

Na jejím blogu jsou skvělé informace o Slovinsku, nebo o tom, jak se stala farmářskou ve Finsku. Můj nejoblíbenější článek na jejím blogu jsou ale nejkrásnější místa Zélandu. Její fotky jsou jedním slovem úchvatné a člověk by si nejraději hned někam koupil letenku.

 

Odkazy

 

7) Lucie z Holka s bucket listem

 

Cestovatelský blog Holky, co šla PCT
Cestovatelský blog bláznivé Lucky, která šla 4000 km pěšky po PCT

 

Lucie si dala dohromady bucket list, který si můžete přečíst na jejím blogu a ten si teď plní. Jednou z položek bylo naučit se anglicky, jet do Austrálie a taky dokončit PCT. To je trasa dlouhá více než 4000 km, která se táhne od Mexika po Kanadu.

 

Většina jejího blogu vypráví právě o PCT a o jejích zkušenostech. Najdete tam ale také tipy, jak se na PCT vybavit, takže pokud se chystáte na tuhle šílenost, vzhůru na její blog!

 

Odkazy

 

8) Teru Menclová

 

Teru Menclová
Instagram Teru

 

Teru je úžasná fotografka, a tak na její blog musíte zavítat už jen kvůli fotografiím. Občas se nachytám, že se k jejím fotografiím stále vracím.

 

Na jejím blogu ale najdete i tipy na místa po celém světě. Ať už se chystáte do Edinburgu nebo na Lofoty, na blogu Teru se určitě naladíte.

 

Odkazy

 

9) Terezka a Primož z Czick on the Road

 

blog Czick on the Road
blog Czick on the Road

 

Jeden z často doporučovaných blogů, o kterém jsem vůbec nevěděla. Češka Terezka a Slovinec Primož se v roce 2017 rozhodli dát výpověď v práci, zbavit se všech věcí, a tak jako mnoho jiných se stát digitálními nomády.

 

Na jejich blog zavítejte hlavně pokud vás zajímá Jižní Amerika. Málokterý blog má na svém kontě články i o Paraguayi. Na jejich webu se dozvíte, proč tak málo o tomto státě slýcháme. Co vás ale zaujme asi více, je počet článků z Brazílie. Můžete se s nimi podívat do Rio de Janaira, zjistíte, jak se pracuje na brazilské farmě nebo se můžete nechat inspirovat jejich cestou na vodopády Iguazu. Na webu mají ale také tipy na cestování po Peru, Bolívii, Česku, Slovensku a Španělsku.

 

Odkazy

 

10) Veronika z Weefsworld

 

Weefs World blog

 

Já osobně mám z tvorby Weef nejradši její Youtube, ale její blog je mezi vámi také velmi oblíbený. Veronika je známá především pro to, že je velkým bojovníkem za udržitelnost naší planety!

 

Na jejím blogu ale najdete inspiraci na výlety do Budapeště, Říma, Itálie, po Česku i na Slovensko.

 

Odkazy

 

11) Andrejka z Anniessecrets

 

Anniessecrets blog

 

Andrejku jste mi sice nedoporučovali, ale dávám ji sem, protože už ji delší dobu sleduji a myslím, že byste mohli začít taky! Nedávno se přestěhovala na Lofoty, kde žije se svým přítelem Robertem, který je skvělý fotograf (takže o boží fotky z Norska není u Andrejky na blogu nouze). Na jejím blogu proto můžete čekat v roce 2019 řadu příspěvků z Norska. Mě osobně zaujal nejvíce příběh, jak se jednoho dne rozhodli s rodinou, že pojedou v zimě na Silvestra na Lofoty dodávkou.

 

Odkazy

 

12) Martina z Pohledu za hranice

 

Pohled za hranice

 

Martinka má na svém blogu Pohled za hranice už pěknou sbírku příspěvků. Najdete u ní tipy snad na každou zemi v Evropě. Navíc patří k těm, kteří vlastní obytný vůz, pokud si tedy plánujete přestavět dodávku na pojízdný barák, na Martinky blogu najdete kupu inspirace.

 

Nejprve cestovali několik let s VW Caddy, do které si navrhli vestavbu sami. Nyní cestují v obytné dodávce Fiat Ducato s vestavbou KRS Active Line.

 

Na Martinky blogu se také dozvíte, jaké to je cestovat v těhotenství v dodávce a v roce 2019 můžeme čekat i nějaké tipy na cestování s dětmi.

 

Odkazy

 

13) Katka cestuje

 

Katkacestuje blog

 

Jeden z nejdéle spravovaných blogů v Česku. Katka si vede poctivě blog už od roku 2013 a stále ho plní zajímavými tipy z cest. Na blogu proto najdete neskutečné množství informací, například o Novém Zélandu, Japonsku, Srí Lance, Anglii, Norsku nebo Madeiře.

 

Minulý rok přibyly také zajímavé články o trekování v Nepálu. Takže pokud se chystáte na Annapurnu, víte, na jaký blog se máte jít podívat!

 

Odkazy

 

14) Za horami

 

Cestovatelsky blog za horami

 

Pokud rádi kempujete a trekujete, tento blog je plný praktických informací. Jakub Venglář na svém blogu radí, jaké jídlo si máte vzít na trek, jak a co si zabalit a na co si dát pozor.

 

Pokud tedy sháníte praktické informace o trekování kdekoliv na východě, zamiřte k němu na web. Najdete tam informace o Arménii, Ázerbájdžánu, Číně, Gruzii, Indii, Kazachstánu, Kyrgyzstánu nebo třeba Laosu.

 

Odkazy

 

15) Gabi in Wanderland

 

Gabi in Wanderland blog

 

Gábi a její samuraj dostali loni WH holiday víza a na podzim se přestěhovali do kanadských hor. Pokud vás zajímá práce a život v Kanadě, můžete očekávat zajímavé příspěvky na Gábi blogu. Navíc, Gábi žila i na Zélandu, proto patří k těm šťastlivcům, kteří mohou srovnat život a práci v obou zemích.

 

Já mám Gábin blog ráda hlavně kvůli fotografiím. Její fotografie mají kouzlo, dokonale vám přiblíží atmosféru navštívených míst a na chvilku máte pocit, jako byste tam byli taky.

 

Odkazy

 

A jaké blogy sledujete rádi vy? Napište nám do komentářů!