kryptomeny_zadarmo_web

Jak získat kryptoměny zadarmo = AIRDROP(Y) krok za krokem

Pokud se o kryptoměny nějakou dobu zajímáte, určitě jste už několikrát viděli slovo airdrop. Ve světě kryptoměn se airdrop rovná peníze zdarma. Opravdu! Pojďme se podívat, jak jich získat co nejvíc.

Co je Airdrop?

 

Každý den spouštějí nové startupy a vývojové týmy ICOs (Initial Coin Offering) za účelem financování vývoje jejich produktu a rozvoje společnosti.

 

Zároveň již zavedené týmy vytvářejí další tokeny v jejich vlastním ekosystému, nebo spouštějí nové služby.

 

Zkrátka nových projektů, blockchainů a tokenů je každý den takové množství, že se v tom běžný uživatel ztrácí. Markeťáci mají čím dál tím složitější se k vám jednoduše dostat a tak vymysleli nový způsob – airdropy.

 

airdrop_z_nebe

 

Prostě vám dají svůj nový token zadarmo (alespoň pár kousků), aby vás buď na svůj projekt upozornili, navnadili na nákup dalších tokenů nebo prostě odměnili za to, že už jejich ekosystém delší dobu používáte.

 

Nejpoužívanější jsou momentálně tři druhy airdropů.

 

1) Airdrop celému blockchainu

 

Místo toho, aby tyto startupy vynakládaly extrémní úsilí na on-line marketing, raději si vyberou nějakou již dobře zavedenou měnu a všem, kdo jí drží, pošlou zadarmo jejich novou kryptoměnu v nějakém poměru.

 

Dělají to dvěma způsoby. 

 

Buď tak, že veřejně oznámí, že například každému, kdo v určitý čas bude vlastnit coin ETC, automaticky dají nový coin Callisto.

 

To pak musíte držet specifickou měnu v daný čas, abyste nový token získali.

 

Druhý způsob je, že airdrop veřejně ani neoznamují, ale prostě pošlou pár tokenů každé aktivní peněžence v daném ekosystému, kde token vytvořili.

 

To se děje poměrně často v případě ETH (Ethereum), kdy mi do peněženky přiskakují nové coiny, protože držím ETH.

 

airdrop
Ukázka coinu LCWP, který mi přistál do ETH peněženky zadarmo

 

2) Hard fork

 

V případě, že se někdo rozhodne, že například zkopíruje Bitcoin (jako v případě Bitcoin Cash), tak je velká šance, že zkopírují nejen kód, ale také kompletní blockchain.

 

airdrop_bch

 

To znamená, že pokud jste v létě měli nakoupený Bitcoin, dostali jsme automaticky ve stejném poměru i Bitcoin Cash, zadarmo.

 

3) Airdropy za splnění úkolu

 

Třetí a nejpopulárnější varianta aidropu je, že vám dají tokeny za to, že například nasdílíte jejich článek na Facebooku, nebo retweetnete informaci o ICO.

 

Proč je nejpopulárnější? Protože nemusíte držet žádné coiny nebo tokeny, prostě jen splníte úkol a dáte jim adresu, kam mají odměnu poslat.

 

Potřebuji na Airdropy speciální peněženku?

 

Protože dnes většina airdropů probíhá právě formou plnění úkolů na sociálních sítích, potřebujete ETH peněženku, která podporuje ERC20 tokeny – abyste si měli kam odměnu poslat. Proč ETH? 90 % všech airdrop tokenů jsou tzv. ERC20 tokeny, které žijí v ETH ekosystému. Lze je tedy ukládat přímo na ETH peněženku,

 

ERC20 token je jednoduše kryptoměna, která žije v rámci ETH ekosystému a dá se tak posílat na ETH adresy stejně jako samotné Ethereum.

 

Nejjednodušší varianta je založit si peněženku ny MyEtherWallet.

 

Návod krok-za-krokem na založení MEW peněženky najdete tady.

 

Kde modu najít nové airdropy?

 

Já osobně hledám airdropy na Airdropalert.com  a ty nejlepší posílám mailem, nebo dávám na Twitter.

 

Přihlašte se do speciálního e-mail listu, kam posílám jen ty nejlepší airdropy!