Jak psát anglicky jako profík hned a ZADARMO

Naposledy aktualizováno: 2. prosince, 2018

Už se vám určitě několikrát stalo, že po vás někdo chtěl napsat něco v angličtině. Ať už to byl report pro zahraničního klienta, e-mail nebo úkol do školy. Ukážeme vám jednoduchý nástroj Grammarly, který pro psaní používáme – opravuje chyby ve slovech, kontroluje gramatiku a stylistiku. Ale nejen to. Dokonce i nabízí, jak text přepsat, aby byl víc profi a sexy.

 

Neumíme perfektně anglicky a nestydíme se za to

 

Angličtina není náš rodný jazyk. I ti nejpozornější ve škole už po těch letech leccos z gramatiky zapomněli.  Snadno se přepíšeme v češtině, což potom v cizím jazyce.

 

Stejně jako v našem rodném jazyce, chyby v gramatice zkrátka v pracovním e-mailu či facebookovém postu vypadají blbě.  A přemýšlení nad každým členem a googlením správného tvaru anglického slova jednoduše žere váš drahocenný čas.

 

Grammarly - jak psát profesionálně anglicky a zadarmo

 

 

Je poměrně zázrak potkat někoho, kdo píše v rozvitých větách, nepoužívá zkratky typu FYI, ASAP a nezaměňuje Your a You’re. Přitom řešení je tady jako na dlani!

 

Grammarly – nástroj, který ze mě udělal english ninju

 

Ve svojí práci píšu hodně e-mailů v angličtině. Na e-mailu, který měl pár řádků, jsem byl schopný strávit i celou hodinu jen proto, že jsem si nebyl jistý gramatikou a pořád dokola jsem googlil všechny možné fráze, které bych mohl použít.

 

Konec mého prvního e-mailu, který jsem kdy v angličtině poslal, vypadal takhle:

 

Grammarly - jak psát profesionálně anglicky a zadarmo

 

Jenom v poděkování a pozdravu jsem měl dvě začátečnické chyby, za které bych si dal facku! Dnes jsem tyto dvě věty vložil do Grammarly a vida – trvalo zhruba 1 sekundu, než jsem dostal odpověď a návrhy vylepšení.

 

Kontrola anglického textu úplně všude

 

Ať už píšete e-mail, dokument ve Wordu či tvoříte obsah na sociální sítě, Grammarly nepřetržitě kontroluje, co píšete. V reálném čase označuje chyby a nabízí opravy a různá vylepšení.

 

Mají plugin do všech prohlížečů, online aplikaci a desktop aplikaci, která se integruje do vašeho systému. Pro telefon zatím aplikace není, ale pracují na ní.

 

Co všechno umí Grammarly zkontrolovat a opravit

 

Grammarly - jak psát profesionálně anglicky a zadarmo

1) Hláskování
2) Gramatiku
3) Interpunkci
4) Bohatost slovní zásoby
5) Kontrola plagiátorství

Pro koho je Grammarly

 

Úplně pro všechny, kdo napíší alespoň dvě věty anglicky ročně. Většina funkcí je zadarmo, nikdo po vás nechce kreditku a je bez reklam.

 

Grammarly je zadarmo

 

Základní verze je zdarma a většině lidí bohatě stačí. Stáhnout si ji můžete tady.

 


1 Sdílení
Tweet
Sdílet
Sdílet1