Jak psát anglicky jako profík bez námahy, hned a hlavně ZADARMO

Jak psát anglicky jako profík bez námahy, hned a hlavně ZADARMO

Už se vám určitě několikrát stalo, že po vás někdo chtěl napsat něco v angličtině. Ať už to byl report pro zahraničního klienta, e-mail nebo úkol do školy. Ukážeme vám jednoduchý nástroj Grammarly, který pro psaní používáme – opravuje chyby ve slovech, kontroluje gramatiku a stylistiku. Ale nejen to. Dokonce i nabízí, jak text přepsat, aby byl víc profi a sexy.

 

Neumíme perfektně anglicky a nestydíme se za to

 

Angličtina není náš rodný jazyk. I ti nejpozornější ve škole už po těch letech leccos z gramatiky zapomněli.  Snadno se přepíšeme v češtině, což potom v cizím jazyce.

 

Stejně jako v našem rodném jazyce, chyby v gramatice zkrátka v pracovním e-mailu či facebookovém postu vypadají blbě.  A přemýšlení nad každým členem a googlením správného tvaru anglického slova jednoduše žere váš drahocenný čas.

 

Grammarly - jak psát profesionálně anglicky a zadarmo

 

 

Je poměrně zázrak potkat někoho, kdo píše v rozvitých větách, nepoužívá zkratky typu FYI, ASAP a nezaměňuje Your a You’re. Přitom řešení je tady jako na dlani!

 

Grammarly – nástroj, který ze mě udělal english ninju

 

Ve svojí práci píšu hodně e-mailů v angličtině. Na e-mailu, který měl pár řádků, jsem byl schopný strávit i celou hodinu jen proto, že jsem si nebyl jistý gramatikou a pořád dokola jsem googlil všechny možné fráze, které bych mohl použít.

 

Konec mého prvního e-mailu, který jsem kdy v angličtině poslal, vypadal takhle:

 

Grammarly - jak psát profesionálně anglicky a zadarmo

 

Jenom v poděkování a pozdravu jsem měl dvě začátečnické chyby, za které bych si dal facku! Dnes jsem tyto dvě věty vložil do Grammarly a vida – trvalo zhruba 1 sekundu, než jsem dostal odpověď a návrhy vylepšení.

 

Kontrola anglického textu úplně všude

 

Ať už píšete e-mail, dokument ve Wordu či tvoříte obsah na sociální sítě , Grammarly nepřetržitě kontroluje, co píšete. V reálném čase označuje chyby a nabízí opravy a různá vylepšení.

 

Mají plugin do všech prohlížečů, online aplikaci a desktop aplikaci, která se integruje do vašeho systému. Pro telefon zatím aplikace není, ale pracují na ní.

 

Co všechno umí Grammarly zkontrolovat a opravit

 

Grammarly - jak psát profesionálně anglicky a zadarmo

Pro koho je Grammarly

 

Úplně pro všechny, kdo napíší alespoň dvě věty anglicky ročně. Většina funkcí je zadarmo, nikdo po vás nechce kreditku a je bez reklam.

 

Grammarly je zadarmo

 

Pokud si ho chcete vyzkoušet, stáhnout jej můžete tady. Nezapomeňte nám pak napsat svoje názory a postřehy.

 

Jak psát anglicky jako profík bez námahy, hned a hlavně ZADARMOJak psát anglicky jako profík bez námahy, hned a hlavně ZADARMO

 

Tip na konec. Nekupujte si Premium nikdy za plnou cenu

 

Malý tip! Ať už Grammarly teprve teď instalujete, nebo už nějakou dobu používáte a chcete si koupit premium, NIKDY ho nekupujte za plnou cenu.

 

Napište jim, že byste si chtěli vyzkoušet Premium, ale nechcete ho kupovat – aktivují vám ho na měsíc zadarmo. Po měsíci se budou ptát, jak se vám Premium líbí a jestli si nechcete koupit roční členství.

 

Ignorujte je. Zhruba po dvou týdnech vám dorazí e-mail, který dorazil mně: 50 % sleva na roční členství.

 

Grammarly - jak psát profesionálně anglicky a zadarmo