Blogerfest 2018 – první festival (nejen) pro blogery

Blogerfest 2018 – první festival (nejen) pro blogery

Píšete blog? Hýčkáte si svůj účet na Instagramu? Věnujete se sociálním sítím nebo copywritingu? Pokud jste na některou z otázek odpověděli ano, určitě byste neměli chybět na první české konferenci zaměřené na blogery, psaní blogu a budování komunity. Už tuto sobotu 9:00 – 20:00.

 

My tam budeme celý den a můžete se těšit na náš 10 minutový vstup, kdy vám povíme, jak si blogem vyděláváme! 😉

 

Co je Blogerfest?

 

Je to celodenní konference zaměřená na blogy, blogování a vše kolem. Přednášející i účastníci budou známí i méně známí blogeři a influenceři. Během celého dne proběhnou přednášky, workshopy a networking. Ať už mezi blogery navzájem, tak mezi značkami a blogery.. Podívejte se na stránky ,přidejte se k události na sociálních sítích.

 

Koupit lístek

 

Koho na Blogerfestu uvidíte

 

elitebloggers

 

Vystoupí například Tereza Salte a Sandra Ježková z Elite Bloggers, které si připravily přednášku nejen o tom, jak uspět v blogování, ale také o žhavém tématu – blogy a spolupráce.

 

receptydetem

 

Gabriela Bartošovskáz blogu Recepty dětem se podělí o zkušenosti s budováním komunity a tím, jak si vytvořit vlastní značku. Je to nejen blogerka, ale také marketérka a spisovatelka.

 

Blogerfest 2018 – první festival (nejen) pro blogery

 

Lukáš Rada z blogu Two Gentlemen řekne, jak blog propagovat. Vše budou samozřejmě vlastní tipy, které jim společně s Adamem Šafránkem fungují.

 

Blogerfest 2018 – první festival (nejen) pro blogery

 

Veronika Tázlerová ze Stylish coffee se s blogery podělí o tipy jak na Instagram: jak fungují stories, ale proč se třeba “vykašlat na algoritmus”.

 

Blogerfest 2018 – první festival (nejen) pro blogery

 

Tématem Andy Pavelcové z Fit&fabulous budou důvody, proč psát blog – je špatné chtít za psaní to peníze? Jak spolupráce ovlivnily svět blogování?

 

latereza

 

Tereza Dvořáková má úspěšný blog Laterezaa je také copywriterkou na volné noze. Rozpovídá se o psaní a o tom, jak psát takové články, které budou chtít lidé číst. A nejen to. Dozvíte se taky, jak psát nadpisy a proč řešit SEO?

 

za-normalni-holky

 

Posledním spíkrem bude Kristýna Dolejšová – blogerka, zakladatelka projektu Za normální holky, která nedávno vydala vlastní knihu nazvanou Bez filtru. O “realitě” na sociálních sítích také bude její přednáška.

 

Výzva pro všechny – pojďte vystoupit na festivalu také

 

Před festivalem proběhla výzva pro všechny blogery. Každý mohl svou krátkou přednášku s tipem na blogování přihlásit. Kdo to nakonec bude?

 

  • Michal Majgot bude povídat o tom, jak se uživit blogem díky přímé propagaci.
  • Dana Halušková se zaměří na to, jak se dostat z blogerské průměrnosti.
  • Eliška Pivrncová prozradí, jak vytvořit fotky, co budou mít příběh.
  • Ivo Veselý je součástí projektu pro blogery BloggersRe – komunitního portálu pro české a slovenské blogery.
  • Lukáš Konečný a Lucie Kůsová píšou blog Loudavým krokem a Power of Doing podělí se o tipy, jak blogem vydělávat od prvního dne.

 

Ať už jste zkušený bloger, copywriter, instagramer… nebo o blogování teprve uvažujete, určitě se dozvíte nové tipy, načerpáte svěží inspiraci a získáte spoustu nových kontaktů.

 

Koupit lístek

 

 

Workshopy během přestávek

 

Pro blogery jsou připravené workshopy a možnosti k navázání spoluprací.

  • Holky z Došito vám pomohou ušít čelenku do vlasů.
  • Markéta z blogu Tamarki si připravila workshop s pratelným papírem.
  • Zabubnujete si na Cajony, krásné papírové bubny.
  • Budete si moct vyzkoušet, jak krásně psát s Míšou z Napíšu.

 

Večer buď workshop nebo networking

 

Připravili pro nás 2 workshopy

 

Jeden na téma spolupráce, kde se s Dominikou Lukášovou z Dom by Dom dozvíte praktické rady a zkusíte si připravit kampaň. Blogerky je také seznámí s úskalími, se svými začátky a předají jim své rady.

 

Druhý je fotografický. Tereza Veselámá úspěšný blog madame Coquette, její fanoušky zaujaly také originální fotky, které mají své kouzlo a Tereza se před rokem vydala na profesionální dráhu fotografky. Podělí se s vámi nejen o základní tipy na focení, kurz bude praktický a určitě se dozvíte množství rad, jak vytvořit jedinečný snímek.

 

Bude se soutěžit – přímo na místě i na sociálních sítích. O krásné dárky od partnerů: třeba lahve prosecca, poukázky na půjčení koloběžek, o značkové termo prádlo, o výrobky z Biana, krásné a ekologické láhve z e-shopu Nasvacinu, přírodní kosmetické produkty od BioRythme, fotoaparát i prodejny Infoto, super zápisník Doller, ale třeba i outdoorové dárky z Affektu.

 

S kým navázat spolupráci? Na místě se dozvíte o tom, jak se zapojit do sítě Elite Bloggers, jak si vydělat prostřednictvím Plné peněženky nebo založením e-shopu. Připravená bude celá nástěnka, kde se představí různé firmy a značky.

 

Kdo za Blogerfestem stojí?

 

Agentura GetFound se specializuje na linkbuilding – propojuje své klienty s dalšími weby a také často spolupracuje s blogery. Pořádání Blogerfestu považují za důležitou součást budování vztahů s blogery, zároveň taková akce v České republice zatím chyběla.