10 tipů na vydělávání

10 ověřených způsobů, jak si vydělávat při cestování v roce 2018

Naposledy aktualizováno: 22. května, 2019

Cestovat a zároveň pracovat byl vždycky můj sen. Možná mi bylo deset, možná jedenáct, když jsem se rozhodla, že budu zahraniční reportér, abych mohla cestovat po světě. A tak jsem skončila u studia žurnalistiky. Ačkoliv jsem profesně z vod žurnalistických už dávno utekla, můj cíl cestovat a vydělávat online nikdy nezmizel. A letos se mi splnil.

 

Sepsala jsem proto pro vás ty nejzajímavější způsoby, jak vydělávat online, od těch nejznámějších až po ty ne příliš konvenční. 

Vydělávejte online!

 

1) Profese, které lze vykonávat odkudkoliv ze světa

Výdělek měsíčně: Záleží od oboru

 

práce online

 

Ten nejjednodušší způsob je mít práci, ve které nemusíte sedět. Povětšinou se jedná o profese v online marketingu, IT, grafice, ale i ve zmíněné žurnalistice. Jiný druh je práce spojená s cestování, pokud jste fotograf, kameraman nebo dokumentarista, živit se můžete kdekoliv na světě. Ale i učitelé cizích jazyků můžou cestovat a pracovat v exotických krajinách.

 

skype

 

Dnes je práce online velmi rozšířená a někdy se člověk až diví, co vše se dá provozovat od počítače přes SKYPE. Jsou lidé, kteří cestují a učí přes SKYPE hru na kytaru. V USA jsme potkali člověka, který dělá kaučink, to znamená, že lidem pomáhá plnit si své podnikatelské sny pouze tím, že s nimi mluví. Svoje klienty nikdy neviděl, pouze přes SKYPE.

 

S trochou představivosti lze přenést do světa online téměř jakoukoliv profesi. Pokud máte doma Travel Bibli, sepsali celý seznam, můžete se podívat, jsou jich stovky.

 

Travel bible

 

2) Investuj do kryptoměn, vydělat můžeš i 100 tisíc měsíčně

 

Výdělek měsíčně: Konzervativně 1-10%, rizikově 100–1000 %

 

Seděli jsme s Lukášem v Americe na kávě, o něčem jsme si povídali a Lukáš najednou oněměl pohledem na telefon. „Co se děje?” . Lukáš chvíli nic neříkal, a pak se mě zeptal: „Pomatuješ si, jak jsem koupil před půl rokem Ethereum za 50 Kč? Tak teď jsem ho prodal za 1500 Kč.” A tak začalo naše investování do kryptoměn.

Většina z vás slyšela nejspíš o Bitcoinu, ale to je jen jeden z tisíců kryptoměn na trhu. Na kryptoměnách můžete vydělat velké peníze, o kterých se vám jen zdá, ale také hodně prodělat. Začátečníkům doporučujeme Coinbase. Jednoduchá appka s možností koupě 3 hlavních kryptoměn – Bitcoin, Ethereum a Litecoin.

 

Coinbase logo

 

Bez alespoň minimálních znalostí nedoporučujeme investice do alternativních coinů, kterých je více než 4000.

 

Přihlaste se do našeho online kurzu zdarma!

 

 

 

3) Rádi fotíte? Jak dostat za cestovatelské fotografie i 10 tisíc měsíčně

Výdělek měsíčně: 200 Kč–10 000 Kč a více

 

vydělávání online

 

Nejspíš jste od nás už četli, že si vyděláváme prodejem fotografií do fotobank. Prodávat fotografie může opravdu každý, přečtěte si článek zde:

 

 

 

4) Prodávej na Amazonu, vydělávej i víc jak 200 tisíc měsíčně

 

Kindle ebooks

Výdělek měsíčně: 20-200 000 Kč  (i více)

 

Prodej vlastního produktu na Amazonu je jedním z nejlepších způsobů, jak si vybudovat stálý příjem. Ať už se jedná o e-book nebo o fyzický produkt. Výhodou je, že narozdíl od prodeje fyzických výrobků na vlastním e-shopů, tohle můžete dělat odkudkoliv, protože o celou logistiku se stará Amazon. Dobré je říct, že prodej na Amazonu má svá pravidla, a pokud to myslíte vážně, doporučujeme absolvovat levný kurz od Markéty Mandíkové a Jirky Vágnera.  

Online produkty, ale nemusíte prodávat jen na Amazonu, mohou vypadat různě. Může se jednat i o kurzy nebo virtuální summity. Zde ale nemůžete využívat výhody Amazonu 🙂

 

5) Staň se přepravcem!

 

Výdělek měsíčně:  2000 Kč–20 000 Kč a více

 

vydělávání online

 

Pokud jedete na delší road trip a máte v autě trochu místa, můžete si vydělat pár set dolarů tím, že přepravíte někomu zboží. Uship je něco jako Uber pro zboží. http://www.uship.com

Přepravce

Pokud třeba víte, že pojedete do Hamburku, podívejte se, jestli někdo nepotřebuje po vaší trase něco převést. Za jednu jízdu si můžete vydělat od 600 Kč až po desítky tisíc. Záleží, jak velkou a těžkou věc převážíte a jak daleko.

 

6) Vydělávej si tím, že jíš, nakupuješ a objevuješ města

 

vydělávání online

Výdělek měsíčně: 200 Kč–5000 Kč a více

 

Aplikace jako je Field Agent nebo Easyshift nabízí peníze za vyfocení zboží v regálech obchodů. Bohužel to není rozšířené zatím všude, ale při cestování lze využít.

 

Další aplikace, které vás odmění za jednoduché úkony: Rewardable, Ipoll

 

7) Prodávej jakoukoliv online službu – Fiverr

 

Výdělek měsíčně: 100 Kč– 20 000 Kč a více

 

fiverr logo

 

Místo, kde si můžete vydělávat téměř čímkoliv. Můžete nabízet své služby jako grafika, nebo to, že se vyfotíte s nápisem v Praze. Na Fiverr najdete divochy v džungli, kteří si napíšou na nahá těla vámi určený vzkaz, a pak se natočí, jak s ním v pralese tancují. Můžete si objednat natočený vzkaz od Ježíše i žárlivou scénu od sex bomby. Nemusíte nabízet ale takové potrhlé služby, vždyť se sami podívejte.

 

8) Piš statusy na sociální sítě a dostávej zaplaceno

 

Výdělek měsíčně: 600 Kč–30 000Kč i více

Steemit

 

Existuje sociální síť Steemit na bázi blockchainu, kde získáváte peníze za psaní příspěvků, podle toho, jak se to lidem líbí. Na jednom příspěvku tam lidé vydělávají i 1000 dolarů. Já jsem napsala pár příspěvků, než mě to přestalo bavit, a za jeden jsem měla až 30 dolarů. Dolary dostáváte i za komentování ostatních příspěvků, upvotování (něco jako lajkování) a sdílení.

Pokud se chcete dostat na hezké částky, je třeba vytrvat. Důležité je, že nemusíte nic investovat. Opravdu. Jen se zaregistrujete a vyděláváte. Jak Steemit funguje si můžete přečíst na oficiálních stránkách.

 

9) Máš blog? Vydělávej na něm

 

Náš cestovní blog Loudavým krokem
Náš cestovní blog Loudavým krokem

Výdělek měsíčně: 0 –30 000Kč i více

 

Pokud máte už svůj blog, ale nevyděláváte na něm, je potřeba začít. Je mnoha způsobů, jak si vydělat blogováním. Ať je to přes affiliate marketing nebo přes promované články. Je řada způsobů, jak svou práci zpeněžit, aniž by to zatížilo vaše čtenáře. Pokud například používáte platební kartu Twisto, proč se o jejích výhodách nezmínit v samostatném blogovém příspěvku? Za každého nově registrovaného dostanete od Twista 300 Kč.

 

 

10) Staň se mediální osobností: Youtubeři a Instagrameři

My tímto směrem nemíříme, ale pro někoho to může být zajímavé.

 

Největší influenceři v ČR

Výdělek měsíčně: Závisí na počtu fanoušků

 

 

Asi by to nebyl úplný list, kdybychom nezmínili tento nejznámější způsob výdělku online. Stát se influencerem není už v dnešní době jednoduché a je to dřina. Výdělky se pak různí podle úspěšnosti vašeho účtu a můžou jít až do statisícových částek.

 

 

Chybí vám v našem článku něco? Líbilo by se vám, kdybychom napsali o něčem více? Napište nám.

Napsat komentář


32 Sdílení
Tweet
Sdílet
Sdílet32